Warning: Use of undefined constant PHP_SELF - assumed 'PHP_SELF' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /source/structure.php on line 28
Akademia Kierowania Zdrowiem

akademia zdrowia

Akademia kierowania zdrowiem powstała z inicjatywy Polskiej Akademii Uniwersalnego Kierowania i PPUH Laskomex, w celu podnoszenia świadomości pracowników i interesariuszy , że należy dbać o własne zdrowie, o jego profilaktykę, stosować naturalne metody leczenia i zdrowy styl życia.

Promujemy ideę odpowiedzialności za swoje zdrowie każdej osobie. Polega ona nie tylko na stronieniu od nałogów, ale na systemowym podejściu do zdrowia, wyszczególniając przyczynę chorób jako zaniechanie zdrowego stylu życia – pełni i harmonii fizycznego, psychicznego i społecznego aspektu życia człowieka.

Wspieramy naturalny, ekologiczny sposób utrzymania zdrowia. Promujemy relaksację w głębokim przekonaniu, iż efektywne kierowanie zdrowiem realizuje się wyłącznie w stanie wolnym od napięć i pośpiechu. Staramy się uświadomić każdemu racjonalnie myślącemu człowiekowi, iż o zdrowie należy dbać w ciągu całego życia bo jest „cennym produktem” dla niego, jego rodziny, organizacji w której pracuje oraz dla społeczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych faktów z pro zdrowotnego podejścia, z którymi potencjalny pracownik zapoznaje się podczas pierwszej wizyty rekrutacyjnej w firmie Laskomex.

Możliwość współtworzenia Kodeksu Etycznego

akademia zdrowia

Dużo miejsca w działalności przedsiębiorstwa zajmuje kultura organizacyjna. Zespół ds Etyki oraz Rada Strategiczna pracują obecnie bardzo intensywnie nad stworzeniem kodeksu etycznego, gdzie sprawy dotyczące zdrowia traktowane są jako ogromna wartość. Zacytujemy tutaj fragment z Kodeksu: „Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najważniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby. Hipokrates” oraz „Nieustanie doskonalimy warunki życia poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, pielęgnujemy swoje zdrowie oraz kształtujemy i chronimy środowisko naturalne. Dbamy o podnoszenie jakości życia wszystkich interesariuszy, wnosząc własny wkład do zrównoważonego rozwoju poprzez współpracę z pracownikami, społecznością lokalną i globalną. Wytrwale dążymy do stworzenia bezpiecznego środowiska pracy i życia.” Kultura organizacyjna oraz świadomość pracowników dotycząca zdrowia jest nieustannie podnoszona między innymi przez szkolenia. Jest to zabieg konieczny, ponieważ społeczna odpowiedzialność firmy oraz stosowane rozwiązania bezwzględnie tego wymagają. Należy to postrzegać jako wartość współtworzoną przez wszystkich pracowników, która ma duży wpływ na zdrowie i spokój wewnętrzny zatrudnionych.

Promowanie zdrowego trybu życia.

akademia zdrowia

Nasza firma promuje zdrowy tryb życia, dlatego też najbardziej zależy nam na pracownikach, którzy są wolni od nałogów i zdrowo się odżywiają. Pomagamy im utrzymać dobrą kondycję zarówno psychiczną, jak i fizyczną. W naszej strukturze działa społeczny Klub Zdrowia, którego głównym celem jest pomoc pracownikom w zapobieganiu problemom zdrowotnym. Grupa ta analizuje wykres absencji chorobowej i na tej podstawie typuje osoby, które powinny w sposób szczególny zaangażować się w jej pracę.

Analiza absencji jest jednym z podstawowych kryteriów przy okresowej ocenie pracownika. Wytypowani pracownicy, którzy nie chcą brać czynnego udziału w działalności społecznego Klubu Zdrowia ograniczają swoje horyzonty. Ich wektor rozwoju odchyla się od wektora przedsiębiorstwa co znacznie utrudnia dalszą współpracę. Aby tego uniknąć szukamy osób, które są otwarte na rozwój, mają szeroki światopogląd i wysoki stopień świadomości. Jednocześnie nie zamykamy się na osoby z nałogami, którym chcemy pomagać pokonywać ich słabości. Nie możemy jednak robić tego wbrew ich woli, dlatego też konieczna jest deklaracja współpracy.

Łączenie życia osobistego z zawodowym

akademia zdrowia

Firma jest organizacją społecznie odpowiedzialną. Oprócz wielu innych działań wspieramy rozwój rodzin pracowników. Naszą intencją jest, aby kobiety pracujące w firmie bez obaw o przyszłość zawodową zachodziły w ciąże. Staramy się dostosowywać warunki pracy do potrzeb młodych matek poprzez między innymi wyrozumiałość w związku z ich nieobecnościami, wykonywanie przez nich części pracy w domu. Zakładamy, iż każda osoba powinna założyć swoją rodzinę i mieć potomstwo. Jest to bowiem konieczne dla zachowania równowagi rozwoju na czym firmie szczególnie zależy, gdyż zrównoważony rozwój naszych pracowników zapewnia zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa.

Wspiera i inicjuje.

akademia zdrowia

Nasza firma wspiera w chwili obecnej działalność ekologicznego przedszkola. Zainicjowała działania w kierunku wypiekania zdrowego chleba bez konserwantów, który byłby ogólnie dostępny. Powołała społeczną strukturę edukacyjną z elementami wiedzy o zdrowym trybie życia. W firmie także działa grupa „Kompleksowego Systemu Kształcenia”, która przygotowuje m.in. cykl seminariów „Akademia kierowania zdrowiem” dla pracowników i firm zewnętrznych, którzy promują zdrowy tryb życia. Takie podejście ma ogromny wpływ na bezstresowe wejście do nowego miejsca pracy jak również społecznego udzielania się w działających strukturach pro zdrowotnych.